Czy  warto  korzystać  z  nowych  sposobów  na stare kłopoty?

Oczywiście mamy na myśli wszystko co wiąże się z poprawieniem jakości naszego życia a przez to przedłużenia naszej młodości poprzez zachowanie najlepszej możliwej kondycji naszego ciała i umysłu. Nasze zdrowie skutecznie wspomagamy robiąc okresowe badania medyczne, korzystając z odpowiedniej dla nas diety,  używając ‘supplements’ oraz poprzez  utrzymywanie aktywności i sprawności fizycznej. Czytając gazety i czasopisma mamy ciągle do czynienia z radami dotyczącymi jeszcze bardziej skutecznych sposobów na zapewnienie sobie nie tylko młodego wyglądu, ale także zdrowego i sprawnego ciała. Oczywiście, niewielu z nas ma problem  z używaniem wszystkich możliwie dostępnych środków i metod  czy sposobów służących temu celowi. Tak więc odpowiedź wydaje się być prosta – oczywiście że warto.

Czy zachowanie sprawnego umysłu jest dla nas tak samo ważne jak zachowanie dobrej formy fizycznej ?

No właśnie, czy rzeczywiście zależy nam na zachowaniu jak najlepszej sprawności naszego umysłu, nie mówiąc już o dobrym samopoczuciu, obniżeniu poziomu stresu i zachowaniu nie tylko dobrych kontaktów z otaczającym nas światem ale i byciu jego częścią?  Ile razy tak naprawdę czytaliście Państwo o tym jak zapewnić sobie taką właśnie kondycję swojego umysłu, niewiele?  – no to zapraszamy do lektury.

Bycie aktywnym to najlepsza droga do osiągnięcia każdego celu.

W celu utrzymania naszego umysłu w dobrej formie należy używać wszystkich naszych zmysłów, a przede wszystkim  słuchu. Ale jak to zrobić gdy z wiekiem w naturalny sposób tracimy nie tylko dobry wzrok ale także dobry słuch, i to w sposób praktycznie przez nas niezauważalny. Tutaj właśnie zwracamy uwagę na wspomnianą poprzednio aktywność. Będąc aktywnym przebywamy w otoczeniu ludzi, prowadzimy rozmowy nie tylko z najbliższymi, korzystamy z bogatej oferty kulturalnej chodząc na przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne czy występy naszych polonijnych artystów czy tych z  Polski, a także oglądamy programy telewizyjne, chodzimy do kina i używamy każdej okazji by zaspokoić swoją ciekawość świata .  Jeżeli zauważamy, że mamy problem ze wzrokiem idziemy do optyka, aby po sprawdzeniu wzroku sprawić sobie okulary. A co ze słuchem? Najczęściej nie robimy niczego udając, że nic się nie zmieniło. Ciągle jeszcze słuch to temat dla nas wstydliwy… Tymczasem jest dowiedzione, że to właśnie dobry słuch jest najważniejszy w naszych wysiłkach zachowania młodości jak najdłużej, stąd mówi się o aktywnych i pogodnych starszych ludziach, że są oni ‘młodzi duchem’.

Co spowoduje największą różnicę w jakości naszego życia w przyszłości?

Poza zdrowiem fizycznym, jak można było oczekiwać, to właśnie dobry słuch. Ludzie w procesie ewolucji wykształcili sobie zmysł słuchu w zupełnie unikalny sposób. Mówi się , że dziesiątki tysięcy lat temu wzrok dla człowieka, który polował na zwierzęta a żył w jaskiniach nie był nawet w części tak użyteczny jak słuch. W dzień nasze widzenie ograniczały zarośla i  roślinność a w nocy i tak zbyt wiele nie widzieliśmy, tymczasem słuch sprawdzał się w każdych warunkach. Do dzisiaj kontrolujemy swoje otoczenie w ten sam sposób, wystrzegając się niebezpieczeństw, czy zwracając uwagę na potencjalnie niebezpieczne dla nas sytuacje, na przykład budzimy się w nocy gdy w naszym domu rozlegnie się jeden, jedyny dźwięk, którego nie powinno tam być . Cały czas też mamy świadomość tego co dzieje się w naszym otoczeniu, niedaleko nas czy nawet w pewnej odległości od nas, bez konieczności potwierdzania tego wzrokiem. Słuch jest w większości wypadków naszym głównym zmysłem, który sprawdza się nawet w wypadku utraty wzroku, pozwalając nam na w miarę normalne funkcjonowanie.  Niestety, nasze życie w sytuacji gdy mamy nie leczoną lub wspomaganą aparatami słuchowymi utratę słuchu zmienia się drastycznie, a  z czasem efekty tejże utraty słuchu zaczynają być dominujące w naszym stanie zdrowia – i to nie tylko ze względu na zmiany w naszej psychice. To jest główny powód dla którego Ontaryjskie Ministerstwo Zdrowia stworzyło szereg programów mających na celu pomoc mieszkańcom Ontario w korzystaniu z profilaktyki słuchu, przykładając wielką wagę do jej roli w utrzymywaniu dobrego zdrowia.

Nowe wyzwania, nowe perspektywy.

Jakiś czas temu dowiedziono, w wyniku zakończenia jednego z programów badawczych prowadzonych przez Harward Medical School w Stanach Zjednoczonych, że ludzie żyjący obecnie czują się około 14 lat młodsi niż wskazywałby na to ich wiek biologiczny. Można wnioskować, że to stąd bierze się nasze podświadome dążenie do wyglądania młodziej, na przykład poprzez zachowywanie szczupłej, młodzieńczej sylwetki. Panie, a coraz częściej i panowie używają całej gamy kosmetyków, aby swój wygląd dostosować do oczekiwań naszych i naszego otoczenia. W tych wszystkich dążeniach do zachowania młodości zapominamy jednak najczęściej o sferze psychicznej, będąc gotowym raczej na botox czy operację plastyczną niż na kultywowanie otwartego na świat i pełnego młodzieńczego wigoru nastawienia psychicznego. Naszym zadaniem jako specjalistów wykształconych i wyspecjalizowanych w zakresie profilaktyki i wspomagania słuchu jest zapewnienie Państwu pewności, że bez względu na wasz wiek, słuch nie powinien i nie będzie przeszkodą  w  prezentowaniu się innym ludziom jako aktywni i wiecznie młodzi, obdarzeni sprawnym umysłem ludzie.

Nowy sposób na młodość –  niewidoczne aparaty  słuchowe.

Dla większości osób znanych publicznie, noszenie widocznych w uszach aparatów słuchowych stanowi większy problem niż to, że nie są oni w stanie zrozumieć co właśnie powiedział ich rozmówca.  Jeżeli ktoś kto ma świadomość swoich problemów z rozumieniem mowy i decyduje się na niewidoczny aparat słuchowy, to zrozumiały jest fakt, że osoba ta nie chce aby wiedza o tym stała się  znana powszechnie w środowisku. Dla tych osób oferujemy możliwość pełnej dyskrecji i pewność, że nikt nigdy nie dowie się o tym fakcie tak samo jak nikt nigdy nie zobaczy takiej osoby w naszej klinice.  Tego typu serwis z bardzo dobrymi rezultatami oferujemy już od dłuższego czasu pewnej grupie osób powszechnie znanych w polskim środowisku.

Czy te aparaty te są już sprawdzoną techniką, i jakie są ich ceny ?

Tego typu aparaty noszą  praktycznie wszyscy wielcy tego świata. Prezydent Clinton, prezydent Bush – ojciec i syn, Phil  Collins i wielu innych. Od momentu gdy zaczęliśmy oferować te aparaty ceny ich spadły prawie o połowę od tych, które obowiązywały w chwili  wprowadzenia na rynek, stąd uważamy, że tego typu aparaty są już dostępne cenowo dla dużej grupy osób.

Czy mamy  już pierwsze doświadczenia z tego typu aparatami ?

Tak i to spore.  Przez naszą klinikę przeszło już sporo zainteresowanych osób, które zakupiły te aparaty i używają ich już od jakiegoś czasu. Jak do tej pory nie mieliśmy jeszcze żadnych reklamacji, a wręcz przeciwnie – są to najbardziej polecane innym przez samych ich użytkowników aparaty w historii Metro Hearing Clinic, czyli już od prawie trzydziestu lat.

Co najbardziej podoba się ich użytkownikom ?

Komfort, naturalny dźwięk, i oczywiście rozumienie mowy w każdych warunkach i w każdej sytuacji. Wracając do cen, Metro Hearing Clinic oferuje też aparaty już za  $ 300.00 za sztukę i są to najniższe cena aparatów  w Kanadzie. Rzeczywiście, najlepsze ceny na aparaty słuchowe znajdziecie państwo w Ontario gdzie rząd reguluje ceny i dopłaty do aparatów słuchowych, tak że są one tutaj znacznie tańsze niż w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych. W Metro Hearing Clinic oferujemy specjalnie niskie ceny uzyskane od producentów w ramach naszej już prawie trzydziestoletniej wspólpracy z najlepszymi na rynku kanadyjskim firmami. Dostępne u nas nowoczesne aparaty już w cenie $ 300.00 za sztukę to zgodnie z naszą wiedzą najlepsza tego typu oferta i  najniższa cena za aparat w Ontario, a pewnie i w Kanadzie.

W celu uzyskania wszystkich informacji związanych z treścią tego artykułu zapraszamy do Metro Hearing Clinic – polskiej kliniki słuchu w  Mississauga, na skrzyżowaniu Hurontario i Dundas. Nasz numer telefonu: (905) 273 7717.

2009-2021 © Copyright - Metro Hearing & Tinnitus Treatment Clinic | Development: 2Bornot2B Communications Inc. | Powered by 2B-Up

Send this to a friend