Powszechna jest opinia, że problemy ze słyszeniem są najczęściej wynikiem obecności wosku w uszach – czy to prawda?

Zwiększona obecność wosku w uszach jest spowodowana procesem starzenia się naszego organizmu i może wpływać na rozumienie mowy podobnie jak utrata słuchu.  Jeżeli zaczynamy mieć wątpliwości i zaczynamy zastanawiać się czy nie mamy utraty słuchu, w Metro Hearing Clinic można sprawdzić uszy na obecność wosku. Ważne jest aby obecność wosku została stwierdzona poprzez ”videotoscopic ear canal examination” – czyli dokładne badanie wziernikowe kanału usznego. W trakcie takiego badania zwracamy też uwagę na wszelkie możliwe zmiany chorobowe. Badania te wykonywane są w Metro Hearing Clinic bezpłatnie, a nasi klienci mają możliwość zobaczenia wnętrza swoich kanałów usznych na ekranie komputera.

 

Mówimy często o konieczności badania słuchu – dlaczego?

Badanie słuchu nie służy tylko do dobierania aparatów słuchowych, ale powinno być jednym z badań jakie wykonujemy okresowo po pięćdziesiątce aby upewnić się, że nasz stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń także w zakresie słuchu i rozumienia mowy. Od paru lat na przykład bada się już w Ontario słuch młodzieży szkolnej – a nawet noworodków w ramach grupy testów po-urodzeniowych. Jest coraz więcej krajów gdzie bez wyników badania słuchu nie można już uzyskać prawa jazdy. Także w Ontario są już prowadzone rozmowy o konieczności wprowadzenia podobnych wymogów. W rozwiniętych krajach Unii Europejskiej bada się słuch w ramach corocznych badań okresowych, a w Ontario zostało stworzonych parę projektów ustaw zmierzających do wprowadzenia bardziej skutecznej profilaktyki słuchu. Wszystkie te działania, tak na świecie jak i w Ontario są wymuszone koniecznością obniżenia wydatków służby zdrowia na pokrycie kosztów opieki i leczenia nie wykrytych bądź nie skorygowanych wad słuchu.

Wiemy już dlaczego powinniśmy badać słuch. Czy potrzebujemy jakiegoś skierowania i czy badanie jest płatne?
 
Aby stwierdzić obecność wosku, zbadać słuch czy nawet aby zakupić odpowiednie dla siebie aparaty słuchowe skierowanie od lekarza nie jest konieczne. Wiele osób trafia do nas poprzez swoich lekarzy rodzinnych, w celu sprawdzenia słuchu lub z konieczności przeprowadzenia bardzo specjalistycznych badań słuchu. Koszt kompletnego i całościowego badania słuchu to około 100 dolarów. Metro Hearing Clinic jest znana z tego, że już od prawie 30 lat oferujemy badania słuchu bez pobierania żadnych opłat od naszych klientów.

Często słyszymy o tak zwanym woskowaniu lub świecowaniu uszu. Czy woskowanie uszu może pomóc w przywróceniu dobrego słuchu?

Prosimy nie ulegać złudzeniom, poza pewną grupą schorzeń słuchu leczonych operacyjnie jak i niektórymi stanami chorobowymi leczonymi farmakologicznie, pomijając aparaty słuchowe lub implanty nic innego nie jest w stanie przywrócić nam dobrego słuchu. Nadmierną ilość wosku może usunąć z uszu tylko odpowiednio przeszkolona i wykwalifikowana osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia respektowane przez Ontaryjskie Ministerstwo Zdrowia. W większości przypadków wosk z kanałów usznych usuwa lekarz rodzinny, czasami robimy to my w Metro Hearing Clinic.

Dużo się mówi o zupełnie niewidocznych aparatach słuchowych SoundLens, czy są one dostępne dla każdego?

W Metro Hearing Clinic w Mississauga, jako jedynej polskojęzycznej klinice aparatów słuchowych w Kanadzie będącej partnerem firmy Starkey, oferujemy tego typu aparaty już od ponad roku. Mamy bardzo duże doświadczenie zdobyte w trakcie badań jakie przeprowadziliśmy dla Starkey w związku z wprowadzeniem tej techniki na rynek (na podstawie naszych doświadczeń z podobnym wyrobem firmy Philips sprzed ponad dziesięciu lat, jaki też wprowadzaliśmy na rynek Toronto i GTA). Aparaty IIC są dostępne u nas w dziesięciu grupach cenowych, także można powiedzieć, że są one dostępne na każdą kieszeń. Niestety nie wszyscy będą dobrymi kandydatami na tego typu technikę, a to w związku z budową i akustyką kanału usznego, które mogą mieć zasadniczy wpływ na to jak naturalnie i czysto będziemy słyszeć dźwięk z tych aparatów. Dla partnerów firmy Starkey dostępne są już na rynku także inne produkty zapewniające absolutnie naturalny dźwięk i doskonałe rozumienie mowy, a przy tym są tak samo dyskretne – będąc równocześnie znacznie bardziej komfortowe w użyciu.

Na koniec parę bardzo ważnych informacji dla wszystkich mieszkańców Ontario.

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową dostępną już też w języku polskim, gdzie możecie się Państwo dowiedzieć o wszystkich nowościach. Nasz adres internetowy to: metrohearingclinic.com. Prosimy pamiętać, że najlepsze oferty i ceny na aparaty słuchowe znajdziecie Państwo w Ontario, gdzie rząd reguluje ceny i dopłaty do aparatów słuchowych, także są one tutaj znacznie tańsze niż w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych.
 
Oferujemy najniższe ceny uzyskane od producentów w ramach naszej już prawie trzydziestoletniej współpracy z najlepszymi na rynku kanadyjskim firmami. Współpracując na przykład z firmą Starkey, jako ich jedyny polskojęzyczny partner w Kanadzie, możemy nie tylko oferować produkty niedostępne dla wszystkich innych, nie mających statusu partnera, firm sprzedających aparaty słuchowe w Kanadzie, ale także udostępniać je potrzebującym w najniższej możliwej cenie. Ciągle na przykład dostępne są nowoczesne aparaty już w cenie $300.00  za sztukę.

Namawiamy też do wykorzystania benefits z zakładu pracy, lub innych form świadczeń oferowanych przez inne instytucje lub firmy ubezpieczeniowe, lub zasądzone wyrokiem sądowym, przed osiągnięciem wieku emerytalnego (co zwykle wiąże się z utratą tychże świadczeń). Przypominamy, że mamy odpowiednie uprawnienia niezbędne  do załatwiania formalności związanych z uzyskaniem płatności za aparaty od wszystkich tego typu instytucji i firm w Kanadzie.

Na koniec jedna uwaga – ostatnio udaliśmy się z żoną na lunch do restauracji Polonez. W połowie posiłku musieliśmy się przesiąść do dalej położonego stolika. Przyczyną była pewna sympatyczna pani w typowym dla naszej polonii wieku, siedząca za naszymi plecami, która opowiadała towarzyszącemu jej panu historię zawierającą wiele intymnych szczegółów. Niestety, pani ta nie zdawała sobie sprawy z tego, że mając utratę słuchu mówi bardzo głośno, tak że całą jej opowieść mogli doskonale słyszeć wszyscy goście obecni w tym czasie w restauracji. (Prosimy pamiętać, że głośność naszego głosu kontrolujemy poprzez to jak go słyszymy – dlatego wszyscy mający utratę słuchu mówią zazwyczaj bardzo głośno.)

Zapraszamy do Metro Hearing Clinic, polskiej kliniki słuchu w Mississauga na skrzyżowaniu Hurontario i Dundas. Nasz numer telefonu to (905) 273-7717.

{loadposition radio}

2009-2020 © Copyright - Metro Hearing & Tinnitus Treatment Clinic | Development: 2Bornot2B Communications Inc. | Powered by 2B-Up

Send this to a friend